کاروان عشق

کاروان عشق

اثری از قاسم علی یوسفی

 

به نام آنکه آدمی را آفرید و به او راه سعادت را آموخت

 

از کاروان چنین تعریفی می توان برداشت کرد:

جمعی از افرادی که برای رسیدن به مقصد مشترکی در کنار یکدیگر سفر می کنند این کاروان میتواند متشکل از افراد کهن سال،جوانان و خردسالان باشند که همه ی آنها بخاطر هدف مشترکیدر کنار یکدیگررهسپارمسیری میگردند.

ولی منظور من از کاروان عشق کاروانیست که از افرادی تشکیل شده اند که برای رسیدن به مقصد خویش مسیری را طی می کنند که مملو از حوادث  و سختی هایست که به آن آگاهند ولی هرگز از هدف خویش دست برنمی دارند چرا که آنان به آن ایمان دارند، آنان عزمی راسخ و پایدار دارند.آنان از آسانی خویش می گذرند و برای رسیدن به معشوق (هدف) سختی ها را به جان می خرند،آنان بالها را گشوده اند و فقط به امروز دل نمی بندند بلکه آنان روشنایی فردا را می بینند،آنان خود را در بندی احساس میکنند که فقط با پرواز کردن به اوج آسمانها،جای که روشنای ابدی از آن سرچشمه می گیرد، آزادی را بدست می آورند.

پس علاوه بر کاروان عشق می توان این کاروان راکاروان نور یا آزادی نیز نامید.ولی استفاده از واژه عشق برای نام گذاری این کاروان بخاطر آن بود که تنهاعاشق واقع برای عشق خود چنین فداکاری را می کند و برای دیدن معشوق پرپر می زند، از این لحاظ من به خودم چنین جراتی را داده ام که این کاروان را کاروان عشق بنامم.کاروانی که رهبر آن مولایم ابا عبدالله الحسین ، آنشهید بی کفن و بقیه اعضای آن را همراهانش در بر می گیرند

این کاروان فقط مختص به یک زمان خاصی نیست بلکه در تمام بوده است و خواهد بود،بهترین دلیل آن شهدایی است که بخاطر اسلام اجان خویش گذشتند و در زمان وعصر خود به این کاروان ملحق شدن.

آنان اگرچه رفتند ولی همیشه نام نیکی از آنان  در یاد جهانیان خواهد ماند.

به راستی راه ورود یه این کاروان چیست؟حال بیایید به این کاروان و اعضای آن به دقت بیشتری بنگریم و راز و رموز ورود به آن را یابیم.

چه ابا عبدالله الحسین،چه شهدا،چه دیگران همه پیوستند و رفتند،آنان الگوی کاملی هستند برای من،تو و بقیه.آنان مسیر و کلید را به ما نشان دادند ولی این ماهستیم که ای کلید را بدست آوریم و مسیر را طی کنیم.آری ما، مای که بر گرفته از من و توست.دیگران ممکن است نخواهند و یا نتوانند به این کاروان بپیوندند ولی من و تو اگر بخواهیم، خواهیم توانست.

کلید ما یک هدف است، هدفی عاری از تمایلات شخصی و مملو از رضای پروردگارمان و مسیرمان مسیری عشق است،عشقی که مارا در طول عبور خواهد سوزاند،این عشق ، عشقی به پروردگاریست که به ما فرصت ملحق شدن به این کاروان را داده است.

این کاروان بسوی پروردگارمان در حال حرکت است،پس بیا هر چهسریعتر به آن به پیوندیم که زمان برای من وتو در حال عبور است و عمر ما کوتاه تر از آن است که تصور کنیم،پس نباید چنین فرصت پروازی را از دست بدهیم.

 

توکلت علی الله

/ 1 نظر / 11 بازدید
h

سلام خوبي ؟ وبلاگ زيبايي داري اتفاقا من يه سايت دارم که خوشحال ميشم باهات تبادل لينک بکنم . اگر تو هم مايل بودي منو به اسم بهترين هاي ايران لينک کن و بهم بگو تا منم با افتخار لينکت کنم www.bestiran.ir